Kaip gauti pirmąjį darbą Australijoje?

Klausimas, kaip susirasti Australijoje darbą pagal specialybę, jaudina visus, kas nusprendė gyventi šioje šalyje. Kai kurie žmonės darbą randa per porą mėnesių, kai kurie net per kelias savaites. Tačiau jiems šiuo atvėju labai pasisekė, nes rasti pirmąjį darbą Australijoje – tai milžiniškas darbas. Šiame straipsnyje mes pasidalinsim informacija, kaip gauti darbą pagal specialybę.

Programuotojo specialybė čia nėra paklausi, reikia daugiau inžinierių, architektų, santechnikų ir kirpėjų. Darbą Australijoje galima ieškoti iki 8 mėnesių ir daugiau. Dauguma žmonių jau prieš išvažiuojant į Australiją sudaro CV, pasiremiant informacijomis iš specialių internetinių svetainių, bet dalis gautos informacijos neatitinka Australijos gyvenimo realijų. Pirma taisyklė – nereikia viskuo tikėti – skaitykite, perskaitę darykite išvadas ir nepamirškite, kad žmogiškasis faktorius yra visur. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad jūsų šeima išvyksta gyventi į Australiją – viena dukra dar labai maža, kita dar nėra gimusi, žinoma vyras, kaip šeimos galva ieškos darbo pats, o žmoną paliks piržiūrėti vaikus. Atvykus į šalį nusiperkate modibųjį telefoną, prisijungiate prie interneto ir įkeliat į CV savo telefono numerį ir elektroninį laišką, pradedate tikėtis darbo pasiūlymų.

Tai nepaslaptis, kad pirmą pasiūlymą galite gauti jau šiandien, tačiau, jai jūs nesuprantate gerai anglų kalbos, agentas jums daugiau nebepaskambins. Ir pagaliau antra taisyklė – mokinkites anglų kalbos.

Grįžkime prie CV: tarkime, jūs viską supratote, ką jums pasakė ir po telefoninio pokalbio jus kviečiami į darbo pokalbį. Gali būti, kad pakvies ne vienas agentas, o keli iš karto, kas jus gali supainioti. Todėl galioja trys taisyklės:

1) Savo CV nusiunčiant ar paliekant reikia sekti įvykio chronologiją, tuo atvėju, kad jai kas nors paskambintų žinotumėte kas skambina, iš kur, kada buvote atnešę savo CV ir t.t

2) Grįšime prie to momento, kaip jus pakvietė į darbo pokalbį. Pašnekovas bus labai malonus ir būtinai viską rašysis i savo knygutę, todėl visada galvokite ką kalbate ir sekite jo veiksmus.

3) Darbo pokalbis gali tęstis trumpai, o gali net keletą valandų. Pokalbio trukmė reiškia susidomėjimą jumis.

Tada su jumis maloniai atsisveikins, pažadant paskambinti, bet žinoma, gali ir nepaskambinti. O tada jus po keletą mėnesių vis lauksit skambučio, siunčiant visur savo CV. Per šį laiką išmoksite suprasti, ką turėjo omeny agentai tai sakydami. Ir pagaliau ketvirta taisyklė – niekada nepasiduokite ir mobilųjį telefoną visada laikykite įjungę ir prie savęs. Patikėkite, vieną dieną kažkas būtinai jums paskambins. Taip, darbas gali būti mažai apmokamas, laikinas, bet kaip sakoma – reikia nuo kažko pradėti. Po skambučio gali praeiti ir trys savaitės įvairių pokalbių ir tik po kurių bus pasirašyta pirmoji sutartis. Jeigu jūs galvojate, kad toliau bus viskas paprasta, labai klystate, nes ir antrą, netgi trečią darbą gauti bus labai sunku. Ir čia paskutinioji penkta taisyklė – nesitikėkite, kad sekantį darbą gauti bus daug lengviau.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.