Darbas Kipre

Darbas Kipre – puiki galimybė tiems, kurie vasarą nori praleisti naudingai. Galbūt ir ne vasarą, tačiau dauguma užsieniečių į Kiprą dirbti važiuoja būtent vasaros metu – maždaug nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Saulės ir šilumos troškulys skatina tai, kad vis daugiau įdarbinimo agentų užsiima būtent šia kryptimi (Kipru). Kreiptis į juos ar ne – spręsti jums. Daugeliui žmonių padėjo, daugelis darbą susirado patys, nemokėdami už tarpininkų paslaugas. Rasti patiems darbą gali būti kiek sudėtinga, jeigu nemokate kalbos. Kita vertus, dirbti jūs ir taip negalėtumėte, jeigu nemokėtumėte bent anglų kalbos, jeigu jums ir rastų darbą agentūra.

Kadangi Kipras yra Europos sąjungos narė, įdarbinimo klausimams yra toks pats santykis, kaip ir kitose ES šalyse – darbdavys privalo paaiškinti institucijoms, kad jūs jam reikalingas, kad tokių kaip jūs nėra visoje Europoje ir ne tik paaiškinti žodžiais, bet ir pateikti įrodymus. Todėl logiška, kad arba jūs važiuosite dirbti sezono metu, kai šaliai reikia darbuotojų arba jūsų žinios tokios unikalios, kad jus pakvies į pastovų darbą.

Jūs privalote turėti pažymą, kurioje būtų nurodyta, jog jūs nesate teistas, kad jūs sveikas ir nesergate infekcinėmis ligomis, kuriomis galėtumėte užkrėsti šalies gyventojus ar turistus. Ši pažyma turi būti patvirtinta ir išversta į anglų kalbą.

Veliau susitarkite su darbdaviu dėl visų detalių, sudarykite sąrašą klausimų ir pasirašykite darbo sutartį. Priimančioji pusė sutvarkys visus priėmimo dokumentus, o kaip jie bus paruošti, beliks sutvarkyti darbo vizą – kad galėtumėte įvažiuoti į šalį ir legaliai ten gyventi.

Ką priima į darbą Kipre?

Tai daugiausia sezoninis darbas paslaugų sektoriuje. Laikotarpis maždaug nuo balandžio – gegužės iki rugsėjo – spalio mėnesio. Reikalingi padavėjai, virėjai, virėjo pagalbininkai, viešbučio administratoriai – visi tie, kas susiję su turizmo verslu ir paslaugomis.

Bet galima paieškoti ir nuolatinį darbą – teisininkai, buhalteriai, inžinieriai, gydytojai – bet darbo įgūdžiai turi būti aukšti, kitaip darbdaviui jus priimti į darbą beprasmiška.

Geriau turėti sertifikatą patvirtinantį kalbos žinias (anglų – būtinai). Ir patvirtinimas – vėl gi, tarptautinis. Jeigu jūs baigėte kvalifikacijos kėlimo kursus, stažuotes užsienyje, turite rekomendacijas – apie tai būtinai reikia pasakyti būsimam viršininkui, nes tai gali būti stiprus argumentas jūsų naudai.

Kokie Kipre atlyginimai?

Atlyginimai Kipre gana skirtingi. Atlyginimai priklauso nuo specializacijos, kvalifikacijos bei patirties.Pavyzdžiui padavėjai mokantys gerai anglų kalbą gali gauti apie 1000 – 1500 eurų. Vadovai, viešbučių administratoriai iki 2 000 eurų.

Minimalus atlyginimas yra 840 eurų, tačiau po sėkmingo darbo, per tam tikrą laikotarpį ( dažniausiai per 6 mėnesius) atlyginimas padidinamas iki 920 eurų. Papildomai galimas premijų skyrimas.

Priežastys išvažiuoti dirbti į Kiprą:

Galimybė darbą derinti su laisvalaikiu. Nesitikėkite ilsėtis kaip turistai, tačiau vistiek būsite arti jūros ir turėsite laiko pasideginti ir pailsėti.

Neįkainojama darbo patirtis kitoje šalyje – kalbos žinių gerinimas, kvalifikacijos kėlimas, rekomendacijos. Tai ne mažiau svarbus momentas, nes norint įsidarbinti bet kokiame pasaulio kampelyje ir parodant rekomendaciją – tai padidins jūsų šansą gauti darbą.

Tinkamos darbo sąlygos – daugelis pastebėjo, kad nepaisant pernelyg didelio Kipro žmonių emocionalumo, su jais dirbti malonu.

Ir aišku - galimybė užsidirbti. Dauguma darbdavių apmoka darbininkų pragyvenimą bei maitinimą, o jeigu jūs nemėgstate kasdienio apsipirkinėjimo, tai leisti pinigus teks tik smulkmenoms.

Darbo paieška: 

 

Naudojantis šia paieška galima rasti visus Lietuvos ir užsienio lietuviams skirtus darbo pasiūlymus vienoje vietoje (pvz.: įrašykite į paieškos langelį darbas Lietuvojedarbas Anglijoje arba darbas Norvegijoje ir spauskite mygtuką ieškoti...). Sistema tinkintos Google paieškos pagalba suras Jums tinkamą koncentruotą informaciją apie Jūsų ieškomus darbus.  

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.