Kaip rasti savo pašaukimą?

Ką daryti kuomet darbas nustoja būti įdomus? Kaip kasdien ėjimas į darbą suvokiamas kaip bausmė iš aukščiau? Ką daryti kuomet supranti, kad darbas tampa tik būdas užsidirbti pinigus, o ne galimybė tobulėti?

Kelias pas mėgstamą darbą – tai pirmiausia savęs paieška. Atsakymu ieškojimas į klausimus: kas aš esu ir kas yra mano pašaukimas?

Išmokite klausyti savo norų.

Daugelis žmonių yra pripratę slopinti savo troškimus. Paprastai vaikai būdami maži girdi iš suaugusių tokias frazes kaip ''Pinigai ant medžių neauga'' arba ''Jeigu visi darytų tik tai ko norisi, kas tada būtų su mūsų pasauliu?''. Augdamas žmogus jau pats save įtikina, kad klausytis savęs – beprasmiška ir nenaudinga. Pripranta gyventi pagal kitų taisykles, savo norus padėdamas į „stalčių“.

Bet kuo daugiau jūs gyvenate pagal kažko taisykles, tuo daugiau jūs prarandate ryšį su savimi. O tai gali turėti pasekmes – depresija ar gyvenimo netenkinimu.

Įsiklausykite į savo pageidavimus. Tegul tai būna pirmasis žingsnis. Paklauskite savęs: ko jūs norite, apie ką svajojate, kas daro mane laimingu?

Išsiaiškinkite kokios profesijos jus traukia.

Peržvelkite visas profesijas, kurios jums atrodo įdomios. Išrinkite iš jų 5-7 profesijas, kuriose jūs norėtumėte save išbandyti. Rinkdamiesi pasistenkite ne orientuotis į tai, ar galėsite dirbti pagal šią specialybę ar ne. Įsiklausykite į tai, ar jums to tikrai norisi, o ne į tai, ar jums išeis.

Ant tuščio popieriaus lapo pasirašykite kas jumis labiausiai traukia kiekvienoje profesijoje. Pažvelkite atidžiau, ką bendro radote? Kas jas vienija? Gal visos pasirinktos profesijos yra susijusios su menu, kūryba? Ar gal jos susijusios su technika, naujosiomis technologijomis?

Išsiaiškinkite, kokiam užsiėmimui jus jaučiate didelę aistrą.

Būtent šis jausmas pasakys, kuria kryptimi jums judėti geriau. Būtent jūsų noras gali paversti tai realybe, dėl kurio nereikės galvoti ar jums tikrai pavyks ar ne. Šis jausmas taps jums kaip užuomina, kuri atves jus tiesiai pas savo pašaukimą. Viskas, kas jums belieka – tik pasitikėti juo ir laikytis jo nurodymų.

Pažvelkite į savo apribojimus.

Galbūt jūsų vaikystėje jus buvote dažnai kritikuojamas. Sakė jums, kad jus niekam tikę ir t.t Ir gal atsitiko taip, kad jūs patikėjote šiais žodžiais ir visada sau kartojate, kad jus niekam tikę ir geriau likti ten, kur esate dabar, nes kitaip jūsų laukia tik nesėkmės. Galbūt atėjo laikas persvarstyti tokius nustatymus? Ar šie nereikšmingi įsitikinimai verti jūsų dėmesio?

Nustatykite aiškius parametrus jūsų idealaus darbo.

Ar norėtumėte dirbti kolektyve ar būti nepriklausomas? Būti direktoriumi ar samdomu darbuotoju? Kokią matyti savo darbo dieną, mėnesį ir visus darbo visus metus? Darbo tvarkaraštis? Kuo išsamiau jus išsianalizuosite visus klausimus, tuo lengviau nuspręsite kuo norite tapti.

Darbo paieška: 

 

Naudojantis šia paieška galima rasti visus Lietuvos ir užsienio lietuviams skirtus darbo pasiūlymus vienoje vietoje (pvz.: įrašykite į paieškos langelį darbas Lietuvojedarbas Anglijoje arba darbas Norvegijoje ir spauskite mygtuką ieškoti...). Sistema tinkintos Google paieškos pagalba suras Jums tinkamą koncentruotą informaciją apie Jūsų ieškomus darbus.  

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.