Dažniausiai užduodami klausimai apie gyvenimo aprašymą (CV)
Ar privalau gyvenimo aprašyme (CV) minėti visas buvusias darbovietes ir mokslo įstaigas, kuriose mokiausi?
Tai tikrai nėra būtina. Įtraukite tik tą informaciją, kuri yra susijusi su darbo vieta, į kurią Jūs pretenduojate.
Kaip elgtis, jei aš ilgą laiką nedirbau ir dabar noriu susirasti darbą?
Būkite sąžiningas rašydamas apie savo darbo patirtį ir būkite pasiruošęs paaiškinti darbdaviui, kodėl darėte pertrauką savo karjeroje.
Kaip elgtis, jei esu turėjęs daug trumpalaikių darbų toje pačioje srityje?
Pateikite savo darbų sąrašą ir paaiškinkite, kodėl jie buvo trumpalaikiai (pvz., studijavote, todėl dirbote tik per atostogas).
Ar turėčiau savo gyvenimo aprašyme paminėti kitą patirtį?
Verčiau rašykite tik tą informaciją, kuri yra susijusi su darbo vieta, į kurią Jūs pretenduojate.
Kokią papildomą informaciją turėčiau įtraukti į gyvenimo aprašymą?
Kita svarbi informacija galėtų būti Jūsų laisvalaikio pomėgiai, atsakingos pareigos visuomeninėse organizacijose, paminėkite komandiruotes ar keliones, kuriose esate buvęs, kokias kalbas mokate ir kokiu lygiu. Turite save pateikti taip, kad darbdavys įsivaizduotų, koks Jūs esate.
Ką rašyti gyvenimo aprašyme, jei neturiu darbo patirties?
Apibūdinkite save, ką Jūs veikiate, kuo domitės. Parašykite konkrečių pavyzdžių apie tai, ką svarbaus esate nuveikęs. Gal dalyvavote konkursuose, užsiimate visuomenine veikla, organizavote renginius mokykloje. Paminėkite, kodėl būtent Jūs esate tinkamiausias šioms pareigoms, galite paminėti konkretų pavyzdį. Gyvenimo aprašyme turi atsispindėti ryžtas dirbti. Rašykite, kas, Jūsų manymu, sudomintų darbdavį, tai nebūtinai turi būti darbo patirtis.
Ieškau darbo užsienyje, koks turėtų būti gyvenimo aprašymas?
Jeigu ieškote darbo kitoje šalyje būtinai išsiaiškinkite, kokie CV ypatumai ten vyrauja. Informaciją apie gyvenimo aprašymqą įvairiomis kalbomis galite rasti čia. Jei rašote savo gyvenimo aprašymą užsienio kalba ir Jums reikalinga pagalba, galite kreiptis į EURES biuro konsultantus.