9 trūkumai dirbant IT srityje

Daugelis žmonių klaidingai mano, kad IT specialistai gauna labai didelį atlyginimą. Tačiau tik nedaugelis žmonių žino, kaip sunku dirbti šioje srityje. Kaip ir bet kokioje profesijoje, IT srityje yra savo privalumų ir trūkumų.

Nereguliari darbo diena – yra daug IT specialistų ir juos sieja vienas bendras bruožas – nereguliari darbo diena. Jeigu jūs norite dirbti IT srityje reikia būti pasiruošusiam dirbti viršvalandžius.

Asmeninio laiko trūkumas - dirbant šioje srityje, jūs būsite susietas su mobiliuoju telefonu. O tai reiškia, kad jums bet kuriuo metu gali paskambinti. Jei kilo problema, tai jūs kaip super herojus, būsite pasirengęs mesti viską ir išgelbėti pasaulį.

Bendravimas su piktais žmonėmis – baisiausia IT darbe yra tai, kad jums reikės susidurti su piktais žmonėmis. Žmonės, kurie kreipsis į jus bus nuliūdę ir lauks, kol jūs jų problemą sutvarkysite tuoj pat.

Skubus darbas – dauguma darbų dažniausiai turi būti atlikti laiku. Pavyzdžiui programuotojams reikia parašyti programą, o administratoriui sukurti naudotojų paskyras arba įdiegti ar išbandyti naują sistemą iki tam tikro laiko. Dažnai terminai yra per trumpi, kad atlikti tokį darbą. Tačiau bet kuriuo atveju, tai turi būti padaryta, kad klientai liktų patenkinti.

Naminių kompiuterių remontas – dar vienas dalykas su kuriuo jums teks susidurti – jūsų kolegos prašys jūsų taisyti asmeninę techniką. Padėti žmonėms – gerai. Bet kartais, jūs galite būti per daug užsiėmę, o jie to nesupranta.

Nuolatinis melas – vartotojai visada jums meluos dėl iškilusių problemų. Niekas nenori imtis atsakomybės, todėl vartotojai bando paslėpti tikrąją priežastį. Tai liečia ne tik vartotojus, bet ir pardavėjus. Jums nuolat sakys, kad problema yra ne dėl programinės įrangos ar aparatūros, o pavyzdžiui, su operacine sistema. O tiekėjai gali pasakyti bet ką, kad tik parduoti savo prekes.

Nuolatinis mokymasis – IT pramonė nuolat vystosi. Todėl norint dirbti savo darbą IT specialistai turi nuolat skaityti, mokytis didelį kiekį informacijos, kuris labai greitai sensta, nes atsiranda vis naujų technologijų ir pan. Vienintelė išeitis – nuolat mokytis. Tai sunku. Ir tai sunku ne dėl to, kad jums reikės darbo proceso metu mokytis ir pan, o tai, kad jums tikriausiai reikės mokytis ne darbo metu ir jeigu eiti į seminarus, tai savo sąskaita.

Ne visada viskas veikia, kaip turėtų – kai laiko terminai jau baigiasi, dažniausiai būna taip, kad susiduriama su techninėmis problemomis, dėl kurių tenka sustabdyti projektą. Kompiuterinės sistemos – sudėtingas dalykas, ir kartais, nepaisant visų pastangų, jie nedirba taip, kaip reikėtų ir norėtųsi. Kokia nors smulkmena gali sužlugdyti visą projektą. O rasti problemą ir ją išspręsti turėsite būtent jūs.

1.Biurokratija - IT visada teko turėti bendro su biuro politika ir biurokratija. Tačiau pastaraisiais metais biurokratijos lygis išaugo kelis kartus. Įvykiai didelėse įmonėse lėmė tai, kad specialistai turi laikytis reglamentų. O tai beveik visada daro IT projektus sunkesnius, atimančius daug laiko bei brangiau kainuojančius.

Darbo paieška: 

 

Naudojantis šia paieška galima rasti visus Lietuvos ir užsienio lietuviams skirtus darbo pasiūlymus vienoje vietoje (pvz.: įrašykite į paieškos langelį darbas Lietuvojedarbas Anglijoje arba darbas Norvegijoje ir spauskite mygtuką ieškoti...). Sistema tinkintos Google paieškos pagalba suras Jums tinkamą koncentruotą informaciją apie Jūsų ieškomus darbus.  

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.