Stažuotė praktikantui: kaip ieškoti

Bet kokia stažuotė - patirtis, kuri sėkmingom aplinkybei, gali būti ir apmokėta. Bet jeigu ir nebūtų apmokėta, svarbiausia – išmokote daug naudingų dalykų, kurie tikrai pravers jums gyvenime. Vokietijoje per pastaruosius metus apie „ Praktikantų kartą“ rašė, kalbėjo ir diskutavo daug įvairių žmonių. Šiandien faktas lieka faktu: jeigu studentas mokslo metų metu nebuvo praktikantas, mažai tikėtina,kad jis gaus darbą.

Praktika kaip pareiga

Koks yra stažuojamos vietos ieškojimas? Kiekvienos stažuotės tikslas – įgytas universitete teorinių žinių patikrinimas praktikoje. Studentas išbando savo profesonalinį pasiruošimą realioje aplinkybėje. Praktikanto pagrindinė savybė – ne pasilikti, bet kokiu būdu kompanijoje, o suprasti, kaip organizuojamos bendruomenės, kaip tai veikia, kad gauti kuo daugiau patirties. Mokslo metais praktika atveria duris į profesonalumą.

atveria duris į profesonalumą. Paskutiniame mokymosi kurse studentai atlieka praktiką pagal savo profesiją. Tačiau jau pradėti domėtis kur atlikti praktiką galima ir anksčiau, savo iniciatyva. Daugeliu atvėju stažuotė yra karjeros pradžios startas.Kuo studentas anksčiau atliks praktiką, tuo greičiau galės susiorentuoti savo profesijos perspektyvose.

Pavyzdziui Vokietijoje, kaip ir daugelyje Europos saliu, yra daug specialybių, kuriuose yra būtina atlikti praktiką. Būsimiems teisininkams, gydytojams ir mokytojams, gaunant diplomą yra būtina atlikti praktiką. Ji gali tęstis net keletą metų. Tačiau dėja, iki šiol yra kompanijų, kurie su praktikantais elgiasi kaip su nemokama darbo jėga. Jie išnaudoja studentus, duodami ne jiems skirtas užduotis, todėl prieš ieškant kur atlikti praktiką reikia žinoti kur atlikti ir kaip atlikti.

Paieška ir klausimai apie atlyginimą

Vakansijos skelbimus galima rasti specializuotuose internetiniuose puslapiuose. Ne mažiau efektingu būdu gali būti išsiuntinėti laiškai savo iniciatyva. Sudarykite kompanijų sarašą ir pabandykite sudaryti su jais kontraktą. Elektroninis ir paprastas paštas, telefonas – visi būdai geri!

Pokalbio metu svarbu išsiaiškinti viena dalyką: kokias pareigas ir užduotis darbdavys numatė stažuotojui. Tarp jų gali būti kavos paruošimas ir medžagos ruošimas prezentacijoms. Ir jeigu praktikantas kiekviena dieną darys kava ar dirbs prie kopijavimo mašinos, tada tokioje praktikoje nėra prasmės. Tai laiko švaistymas.

Paprastos užduotys pirmosiomis praktikos dienomis – žinoma neblogai, jeigu tik veliau darbdavys duos sunkesnius darbus. O jeigu darbdavys per daug užimtas ir neturi laiko pabendrauti su jumis, reikia parodyti iniciatyvą ir paprašyti sunkesnių darbų, kad isbandyti savo jėgas. Reikia įtikinti savo naujus kolegas, kad ir jūs, kaip stažuotojas turite naudingus įgūdžius. Būkite įsitikinę, kad sąrašas jūsų darbų plėsis, jeigu jums pavyks laimėti kolegų pasitikėjimą.

Legalių teisių, kad jums sumokės už stažuotę nėra. Tačiau bendra taisyklė, kad geros reputacijos kompanijai nėra prestižiška naudoti nemokamą darbo jėgą. Darbas turėtų būti atlygintas. Tačiau rinka diktuoja savo sąlygas. Praktikos vietų nėra tiek daug, kiek praktikantų norinčių atlikti praktiką, tai nenustebkit, jeigu vėliau darbdavys nesutiks apmokėti stažuotę. Vidutiniškais praktikanto atlyginimas europos šalyse yra nuo 250 iki 500 eurų per mėnesį.

Dėl praktikos atlikimo darbo vietų kovos

Aptarkime du konkrečius pavyzdžius. Tomas ir Samanta - Lietuvos universiteto absolventai, kartu studijavo verslo ekonomiką. Tomas universitete pasirinko dvi užsienio kalbas: vokiečių ir anglų kalbą, visus egzaminus puikiai išlaikė. Po universiteto baigimo gavo pasiulymą dirbti vienoje verslo įmonėje. Darbar Tomas dirba Vadybininko pagalbininku ir yra atsakyngas už tarpautinio bendradarbiavimo plėtrą.

Samanta dar mokslo metais vieną semestrą praleido užsieno universitete. Ji nusprendė, kad tokiu būdu pagerins savo anglų ir vokiečių žinias. Po semestro baigimo užsienio universitete, mergina atliko dvi praktikas vokietijos įmonėse. Pirmuosius šešis mėnesius dirbo rinkodaros skyriuje, dar šešis mėnesius užsiemė strateginiu valdymu konsultaciniėje įmonėje.

Dabar Tomas ir Samanta nusiuntė savo dokumentus dėl laisvos darbo vietos į Vokietiją. Pas ką daugiau šansų gauti darbo vietą? „Puikusis“ Tomas jau metus dirba Lietuvos Kompanijoje, o „Geroji“ Samanta suspėjo mokslo metais įgyti patirties užsienyje. Vokietijos įmonė, greičiausiai, teiks pirmenybę antrajam kondidatui.

Čia galioja tokia taisyklė: Dėl laisvos darbo vietos žmogui bus teikiama pirmenybė, jeigu jis jau buvo gavęs praktiką mokslo metais. Ir anglų kalbos žinios – ne pagrindinis kriterijus, pagal ką vertins kandidatą. Darbdavys pirmiausiai lygins Tomo ir Samantos patirtį.

Pabaigai

Taigi, nereikia apsiriboti universitete vien tik teorija. Kad įgyti patirtį eikite ieškotis praktikos. Ir svarbiausia- nepamirškite:

- Darbdavys pats sprendžia užmokėti už atliktą praktiką ar ne.

- Be praktikos atlikimo šiandien sunku įsidarbinti

- Praktinė patirtis padės pagyvinti diplomą, kuriame yra vidutiniai įvertinimai

Darbo paieška: 

 

Naudojantis šia paieška galima rasti visus Lietuvos ir užsienio lietuviams skirtus darbo pasiūlymus vienoje vietoje (pvz.: įrašykite į paieškos langelį darbas Lietuvojedarbas Anglijoje arba darbas Norvegijoje ir spauskite mygtuką ieškoti...). Sistema tinkintos Google paieškos pagalba suras Jums tinkamą koncentruotą informaciją apie Jūsų ieškomus darbus.  

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.