Projektas „Jaunimo užimtumo didinimas“

Jei planuojate įdarbinti jauną iki 29 m. amžiaus asmenį, darbo birža gali suteikti Jums realią finansinę paramą už kiekvieną įdarbintą jaunuolį, pradedantį darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją. Darbo birža teikia subsidiją darbo užmokesčiui, kuri sudaro 50 proc. apskaičiuotų darbo užmokesčio lėšų.
Tad kviečiame Jus dalyvauti

Projekte „Jaunimo užimtumo didinimas“, kuris skirtas neturinčiam darbo patirties jaunimui iki 29 metų ir įgyvendinamas visose Lietuvos teritorijose. Darbo įgūdžių įgijimo rėmimu siekiama suteikti galimybes darbo ieškantiems asmenims trūkstamus darbo įgūdžius įgyti tiesiogiai darbo vietoje, o darbdaviams - pasirinkti tinkamiausią darbuotoją.

Darbo įgūdžių įgijimo rėmimas organizuojamas darbo biržoje registruotiems turintiems kvalifikaciją bedarbiams, kuriems yra nustatytas šių įgūdžių įgijimo poreikis:

  • pradedantiems darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją;
  • ilgalaikiams bedarbiams;
  • iki įsiregistravimo darbo biržoje nedirbusiems 2 ir daugiau metų;
  • baigusiems profesinės reabilitacijos programą;
  • įspėtiems apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojams, nustatyta tvarka registruotiems darbo biržoje, kai dėl gamybos ar darbo organizavimo pakeitimų jie neturi reikiamų darbo įgūdžių, kad galėtų tęsti darbą toje pačioje darbovietėje ar kai šiems asmenims trūksta darbo įgūdžių, kad įsidarbintų kitoje darbovietėje.

Subsidijos dydis negali viršyti dviejų Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžių, finansavimo trukmė – iki 3 mėn.

Darbdaviui, įdarbinusiam darbo biržos siųstus asmenis, mokama subsidija darbo sutartyje nurodytam darbo užmokesčiui ir nuo šio darbo užmokesčio apskaičiuotų draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokoms kompensuoti - tai sudaro 50 proc. apskaičiuotų lėšų. Jei įdarbintas asmuo dirbo ne visą darbo laiką, subsidijos darbo užmokesčiui dydis skaičiuojamas už faktiškai dirbtą darbo laiką pagal apskaičiuotą ar darbo sutartyje nustatytą valandinį atlygį. Kai darbdavio paskirti atsakingi asmenys darbo įgūdžių įgijimui organizuoti skiria daugiau kaip 20 proc. savo darbo laiko, gali būti iš dalies kompensuojamos darbo įgūdžių įgijimo tiesiogiai darbo vietoje organizavimo išlaidos, bet ne daugiau kaip 20 procentų visos mokamos subsidijos darbo užmokesčiui už įdarbintus asmenis.

Projektas tęsis iki 2013 m. rugpjūčio 31 d..

Daugiau informacijos:
Telefonu: (8 46) 39 07 79; el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos interneto svetainėje www.ldb.lt

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.