Renkamės geriausią: Vokiečių darbavių reitingai

Ieškote darbo? Atskirti savo pačių akcentus ir prioritetus padės firmų-darbdavių reitingai. Vokietijoje jų keletas. Pristatome pačius didžiausius iš jų.

Kas nenori patekti į darbą kompanijoje, jei nepilnai, tai bent daugiausia į atitinkama svajonių darbą! Ieškodami darbo vietą, nuoroda gali tapti įvairūs reitingai, vertinantys verslo kultūrą įmonėse. Vokietojoje tokių reitingų nedaug, jie skiriasi priklausomai nuo atsižvelgiamų kriterijų.

Pristatome pačias didžiausias iš jų.

Iš pradžių reikia nutraukti tai, kad su visais moksliniais politikos personalo analizės metodais, su rezultatais reikėtu elgtis atsargiai. Dauguma reitingu taikomos tik toms įmonėms, kurios apmokėjo patikrinimus. Tai, kaip rodo konsultantai karjeros klausimais, visai nereiškia neobjektyvų vertinimą.

Tiesiog kai kurios vertos dėmesio kompanijos, į sarašus nepatenka – greičiausiai dėl nebuvimo papildomos reklamos darbo rinkoje.

http://www.greatplacetowork.de/siegerliste-dba-2013

Šis, galbūt, pats didžiausias ir žinomiausias reitingas visame pasaulyje iš JAV. Šiandiena darbdavių vertinimas pagal Amerikiečių sukurtą sistemą atliekamas daugiau kaip 40 šalių. Duomenų analize Vokietijoje užsiima Kiolne. Patikrinimo veikiamos įmonės su personalu nuo 50 žmonių – tik keturios “svorio“ kategorijos.

Pagrindiniu kriteriju ruošiantis šio reitingo vadinamu pasitikėjimo indeksu (trust index): gera darbo atmosfera, pagarba darbuotojams, teisingas darbuotojų nuopelnų vertinimas, nediskriminavimas, komandinis darbas. Iš pradžių reitingo autoriai atlieka anonimišką internetinę apklausą tarp paprastų darbuotojų, tada domisi menedžerių nuomonės ir duomenų ataskaita. Remiantis tuo, tada parengiamas sąrašas 100 geriausių darbdavių.

http://www.top-employers.com/de/

Tai, kad personalo valdymo sandartai būtų įvykdyti tarptautines klases kompanijose, dirbantys Vokietijoje, patikrina ir konkurso organizatoriai Top Arbeitgeber – olandų kompanijos Kiolno filialas Top Employers Institute. Remiantis surinktais rezultatais pateikiamas sarašas apie 100 bendrovių - abėcėline tvarka. Sužinoti, už kokias paslaugas įmonė tapo sertifikato turėtoja “top-darbdavys“, galima, paspaudus ant top arba jų logotipą.

Dėmesio centre – šeši pagrindiniai kriterijai: darbuotojų plėtros perspektyvos, pastovio darbo vieto, rinkos pozicija ir įmonės įvaizdis, verslo kultūra, atlyginimas, pusiausvyra tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Įmonėms, automobilių ir inžinerinių technologijų srityje yra atskiri sąrašai.

http://www.topjob.de/top-arbeitgeber/top-arbeitgeber-2013/index.html

Šimtas geriausių tarp Vokietijos įmonių su darbuotojų skaičimi nuo 20 iki 5000 žmonių daugiau nei 10 metų iš eilės nustato konkurso organizatoriai Top Job. Čia dėmesys sutelkiamas į šiuos aspektus, kaip vadovavimo stilius, darbuotojų motyvacijos parama, komunikacijos kultūra, personalo politika. Analizėsduomenimis, gauta darbuotojų ir kadrų apklausoje, užsiima vadybos personalo institutas, dirbantis Šveicarijos universiteto Sankt-Galene.

Sąrašas 100 geriausių vėl sudaromas pagal abecele. Kad ieškantiems darbo būtų lengviau jame orientuotis, konkurso puslapyje dirba paieška, kuri padeda filtruoti pagal Federalinės žemės, miesto, ar pramonės rezultatus.

http://bestepersonalarbeit.de/

Skirtingai nei daugelis kitų, šis reitingas – ne pelno siekianti įmonė. Vieną kartą į du metus universiteto mokslininkai Sarbriukene praveda vidutinį “ patikslinimą“, pirmiausiai, šeimos verslą Vokietijoje. Jų dėmesio centre – tokie duomenys, kaip, pavyždžiui, atlyginimas, papildymo dažnis arba atleidimas iš darbo, priemonės, skirtos darbuotojų plėtrai, šeimai skiriamas dėmesys arba darnaus vystymosi ištikimybės principai. Apklausoje dalyvauja valdymo personalo departamentai. Firmų kiekis apsiriboja 50. Laimėtojas skelbiamas atskirai kaip kiekviename iš kategorijų, ir dėl taškų sumos.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.