Darbas Anglijoje – praktiniai patarimai

Kiekvienas iš mūsų nuo pat mažens žino savo gyvenimo planą – mokykla – universitetas – darbas. Ir jei pirmieji du laikotarpiai yra įdomus ir nerūpestingi, tai trečiojo laikotarpyje, daugeliui pradeda virpėti keliai.

Nuo ko pradėti? – Štai, galbūt, įprastas visų pareiškėjų klausimas. Ir jei paieška vyksta dar ne savo gimtoje šalyje, ten tikrai reikia turėti kantrybės, atkaklumo ir teisingus patarimus.

Nuo ko pradėti...

Norėdami pradėti reikia nuspręsti, koks darbas jums tinka. Nereikia panikuoti ir metytis nuo vienos veiklos srities prie kitos, nervingai siųsti CV visur, kur tik galima. Principas “gal jums pasiseks kažkur“ - tai nėra metodas. Daug produktyviau nustatyti sau tas kompanijas, kur jūs tikrai norėsite dirbti, ir sutelkti į juos pagrindinį dėmesį.

Reziumė (Curriculum Vitae, CV)

Pasižiūrėkite į reziumė, darbdavio požiūriu, kuris per dieną peržiūri šimtus vienodų paraiškų pavyždžių.

Pagal tipiškus duomenys - mokslas - patirtis - įgūdžiai, įtraukite į savo CV tai, kas padės išskirti jus. Tai gali būti hobis, svarbūs pasiekimai darbe ir moksluose, visuomeninių organizacijų veiklos.

Jeigu jūs ieškote darbo kūrybinėje srityje, kartu su savo reziumė, nusiūskite portfolio – jūsų darbų atrankas. Tokiu būdu, darbdavys, iškarto pamatys jus “darbe“.

Sudarant savo CV, atminkite, tai, kad tai yra reziumė, o ne autobiografija. Bandydami suinteresuoti asmenį apie save nepersistenkite su nereikalinga informacija.

Didžiosios Britanijos kompanijos rekomenduoja, talpinti informacija viename puslapyje, taip kaip antro ir tuo labiau penkto puslapio, kaip taisyklė, niekas neskaito.

Aktyvumas

Su darbo sfera ir reziumė, pradėkite veikti. Jeigu jūs ieškote darbo paslaugų sferoje (kavinės, restoranai, viešbučiai, parduotuvės), atspauzdinkite savo reziumė, keletą kopijų ir išnešiokite juos.

Drasiai užeikite į patinkančią parduotuvę arba restoraną ir kalbėkites su personalu. Jeigu šiuo laikotarpiu vakansiju nėra, tuomet jūs galite palikti savo reziumė, su jumis susisieks, kai atsiras laisva darbo vieta. Tiems kas nori dirbti šioje sferoje, reikia atminti, kad pats šilčiausias sezonas – prieš ir per šventes. Šiuo metu, visada reikalingi papildomi darbuotojai.

Jeigu gi, susirašinėjate su darbdaviu per elektroninį paštą, kur reikia nusiūsti reziumė, siūskite jį kartu su savo motyvaciniu laišku. (cover letter)

Jeigu jums pavyks rasti telefono numerį ar dar kokią kontaktine informaciją, panaudokite ją. Tik nebūkite įkyrus. Jeigu jums sako, kad jūsų anketa yra svarstoma, nereikia skambinėti kiekvieną dieną. Geriau skirkite šį laiką kitos kompanijos paieškoms.

Interviu su darbdaviu

Pokalbis - kiekvieną kartą, nenuspėjamas įvykis. Juk jums teks kalbėtis su gyvu žmogumi, o ne per telefoną, todėl tik nuo jūsų priklauso, kaip jūs sukursite dialogą. Galbūt, universalus patarimas – tai šypsena.

Būkite savimi, ir jokiu būdu nebijokite ir nesigėdykite. Stenkites žiūrėti pašnekovui į akis ir atsakinėkite į pateiktus klausimus tiksliai ir aiškiai.

Kiek netrūktų darbo paieškos procesas, ankščiau ar veliau, jūs rasite darbą. Naujoje darbo vietoje jums reikės “apsiprasti“, kompetentingai kurti santykius su vadovais ir kolegomis. Bet tai jau visai kita istorija.

Naudingos nuorodos:

Anglų kalbos darbo paieškos svetaines

www.reed.co.uk

www.jobs.ac.uk

www.jobsite.co.uk

www.totaljobs.com

www.lootrecruit.com

www.jobcentreplus.gov.uk

Įdėti skelbimus Anglijoje:

www.lietuviai.co.uk

www.kontaktas.co.uk

www.skelbkites.co.uk

Anglų kalbos iškabos

www.gumtree.com

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.