Darbas Suomijoje

Darbas Suomijoje pritraukia ne tik šios šalies mylėtojus, bet ir specialistus, siekiančius tobulinti savo žinias. Daugelis mano, kad Suomija ideali šalis emigrantams – stabili, graži, taip pat gera ekonominė ir kultūrinė raida pritraukia vis daugiau emigrantų.

Reikalingi dokumentai norint dirbti Suomijoje

Kadangi Suomija yra Europos sąjungos narė, todėl teks įveikti keletą kliučių – įrodyti darbdaviui, kad esate kandidatas į darbą. O juk tai labai sunku, nes pirmiausiai apžiūrimi Suomijos gyventojai, kurie pretenduoja į darbą, veliau ES piliečiai, na o tada kiti. Dažniausiai suomiai suranda potencialų darbuotoją, o tik tada sprendžia klausimus dėl dokumentų ir dekloracijų. Todėl dauguma mūsų šalies tautiečių nelaukia kvietimo, o nukeliauja į suomiją su turistine viza. Tuomet vaikšto į pokalbius ir jau tada sprendžia likti šioje šalyje ar ne. Jeigu po pokalbio jus priema į darbą, tuomet pradedami tvarkyti reikiami dokumentai – leidimas gyventi šioje šalyje, kurį gausite, jeigu vadovai patvirtins jūsų kanditatūrą.

Kuomet dokumentai paruošti, liko tik mažas žingsnis – išduoti darbo vizą ir įsikurti naujoje vietoje.

Būna dar taip, kad darbdavys sutinka priimti jus į darbą, tačiau dokumentų pildyti nenori. Tuomet jums reikia gauti pakvietimą, garantiją iš jo, jog jis laukia jūsų darbo vietoje. Tai daryti galima ir būnant Lietuvoje. Kai dokumentai bus paruošti, galėsite vykti į Suomiją kaip darbuotojas.

Reikia atkreipti dėmesį, jog jeigu vykstate dirbti sezoniniam laukotarpiui – žemės ūkio darbai ir pan, tai jums nereikia prašyti leidimo gyventi toje šalyje, tačiau būti šalyje galima ne metus laiko, o tik 3 mėnesius.

Jeigu sutartis pasirašyta vieneriems metais, kai baigsis jos galiojimo laikotarpis, ją lengvai galėsite pratęsti.

Kas turi didžiausią galimybę įsidarbinti Suomijoje?

Šiuo metu vis didėja suvirintojų, baldininkų, stogdengių specialybių paklausa. Taip pat vairuotojai įvairių kategorijų gali rasti darbą be jokių problemų. Dar didelė galimybė rasti darbą inžinieriams, programuotojams, statybininkams, gydytojams.

Suomija – moderni šalis, kuri visą laiką klęsti, todėl atsiranda vis daugiau įmonių, kurios pritraukia vis daugiau darbuotojų.

Buhalteriai taip pat yra priskiriami tiems, kurie nesedės be darbo suomijoje.

Tačiau visiems būtina suomių kalba. Tai yra gana sudėtinga kalba, bet ją žinoti yra tiesiog būtina. Aišku anglų kalba padės jums kai kuriose situacijose, tačau ne visose. Jeigu nemokate suomių kalbos, tik atvykę į šaly galite įsirašyti į kursus. ( Jeigu tik darbdavys sutiks su šiuo variantu.)

Atlyginimas Suomijoje

Suomijoje situacija tokia: viskas priklauso nuo to, kokią pasirinkote kompaniją. Nes buvo ir taip, kad paprastas darbuotojas gauna daugiau, negu specialistas kompiuterijos srityje.

Inžinieriai ir architektoriai vidutiniškai gauna apie 3 – 4 tūkstančių eurų.

Gydytojai nuo 5000 €.

Virėjai maždaug gauna apie 2 500 – 3000 €.

Kasininkai, pardavėjai, padavėjai ir kiti paslaugų sektoriaus darbuotojai gauna apie 1 500 – 2 000 €.

O jeigu laisvai kalbate keliomis kalbomis, galima įsidarbinti vertėju į privačią ar valstybinę bendrovę, tačiau atlyginimai skirsis. Pavyzdžiui valstybės darbuotojai gauna apie 4000 € o privačiose įmonėse dirbandys žmonės gauna 2300 – 2500 €.

Vidutinis darbo užmokestis siekia apie 2500 €.

Suomijoje medicina brangi, bet jeigu turėsite oficialų darbą, tuomet turėsite medicininį draudimą ir todėl visomis paslaugomis galėsite naudotis nemokamai.

Yra daug išteklių, dėl kurių žinant suomių kalbą galima rasti darbą. Taip pat yra daug forumų, skirtų bendrauti tiems kas gyvena suomijoje ar kas tik ruošiasi ten gyventi. Bendraukite, sužinokite įvairias detales, galbūt ten jums pasiūlys kokį darbą.

Taigi Suomija yra nuostabi šalis, kurioje jūs jausites kaip šios šalies pilietis, nors ir katik atvykę į šią, daug ką žadančią šalį!

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.