Darbas Šveicarijoje

Šveicarija savo gyvenimo lygiu, nestabilia ekonomika ir gana patrauklia politine sistema pritraukia daug emigrantų į šią šalį. Daugelis ten vyksta būtent siekiant susirasti gerai apmokamą darbą. Šalis, kurios yra nedidelė teritorija, stebina tai, kaip gerai išvystyta finansų ir pramonės sferos.

Liečiant pramonę, šalyje geriausiai išvystyta farmacijos, chemijos ir metalo sferos. Šios šalies rinkoje yra daug įvairovių, kuomet didelės įmonės bendradarbiauja su vidutinėmis ar mažomis.

Pramonės skyriuje yra įvairių naujovių. Įmonių inžinerija ir statybos įrangos gamybos gamina geriausius pasaulio mechanizmus, įvairius prietaisus ir elektros sistemas. Šalyje didelis dėmesys skiriamas nanotechnologijų plėtrai.

Paslaugų sektorius yra vienas geriausių pasaulyje. Visas pasaulis žino ir vertina ne tik Šveicarijos laikrodžių tikslumą, bet ir draudimo bendrovių bei bankų patikimumą. Ypač paskutiniais metais šalyje daugėja turistų.

Šalyje mažas nedarbo lygis ir nepaisant bendros finansinės krizės, matosi ekonomikos augimas. Darbo rinka leidžia įdarbinti užsieniečius. Priėmimas atliekamas pagal susitarimus, kaip ir ES/ELPA šalyse ir trečio pasaulio šalyse.

Darbą galima rasti tiek spaudoje, tiek ir kreipiantis į specialias įdarbinimo agentūras. Taip pat aktyviai naudojamasi internetu.

Šveicarijoje galioja ES diplomai, kurių pripažinimas vyksta visuotine procesine schema. Be diplomo, taip pat bus reikalaujama pateikti kitus dokumentus, išverstus į vieną iš oficialių šalies kalbų.

Dažniausiai įdarbinimas atliekamas pagal sutartį, kuris neturi standartinės formos, tačiau svarbios trys sąlygos – darbas negali būti nelegalus, bandomasis laikotarpis negali būti ilgesnis, negu trys mėnesiai ir turi būti nurodytas laikotarpis, norint nutraukti šią sutartį.

Atlyginimą šalyje lemia darbo stažas. Kaip ir daugelyje šalių, moterys uždirba kiek mažiau negu vyrai, nepriklausomai nuo kvalifikacijos. Darbo valandų ir atostogų laikas priklauso nuo darbuotojo amžiaus ir darbo stažo.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.