Darbas Italijoje

Italija – šalis, kurioje yra aukštas nedarbo lygis. Taip pat aukštas nedarbo lygis tarp jaunimo iki 24 metų. Italijoje yra sunku rasti darbo savo srityje, ypač užsieniečiui.

Norint ieškotis darbo reikia gerai mokėti italų kalbą (B2 lygiu). Be puikių anglų kalbos žinių ieškotis darbo – beprasmiška. Mažmeninėje prekyboje taip pat gerai vertinamos rusų kalbos žinios, nes didelė klientų dalis parduotuvėse yra rusų turistai.

Darbo ieškojimas taip pat yra neįmanomas be asmeninių ar verslo santykių. Todėl ieškotis darbo Italijoje geriausiai susitinkant su įmonės vadovais, užsimezgant gerus ryšius ir paprašant rekomendacijų. Didelės tarptautinės įmonės laisvas darbo vietas reklamuoja internete, tačiau tokių yra nedaug. Apie laisvas darbo vietas žmonės daugiausia sužino ateidami į pačią įmonę.

Dokumentų leidimas dirbti Italijoje tvarkomas ilgą laiką, o darbdavys retai kada būna motyvuotas laukti – juk darbo rinkoje yra daug kitų laisvų kandidatų. Viena iš galimybių imigracijos į Italiją, tai gauti studentišką aukštojo išsilavinimo vizą, su kuria veliau yra galimybė gauti teisę į darbą. Taip pat studentiška viza suteikia teisę dirbti Italijoje nepilną darbo dieną.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.