Darbas užsienyje be kalbos žinių - ar tai įmanoma?
Vargu ar reikia ilgai užrašinėti, kokias galimybes suteikia laikinas darbas užsienyje. Akivaizdu, kad netgi trumpalaikis darbas užsienyje taps ne tik būdas papildyti savo piniginę, bet tai bus ir puiki patirtis.
Ar įmanoma gauti darbą užsienyje nežinant kalbos?
Taip, galima. Tai gali patvirtinti studentiškos programos, pavyzdžiui, Work and travel – anglų kalbos žinių nereikia ir iš tikrųjų minimalias kalbos žinias gausite jau pirmosiomis darbo dienomis.
Žinoma reikia suprasti, kad darbo vieta bus :
- Laikina. Ateityje jeigu parodysite save iš gerosios pusės jus gali paaukštinti ar net gauti leidimą nuolatos gyventi.
- Ne visada 100 % oficialų.
- Nereikalaujantis bendravimo su klientais.
Dažniausiai žmonės įsidarbina statybose, derliaus nuemime, gatvių ir pastatų valyme ir t.t. Tačiau būna ir išimčių, pavyzdžiui, daug merginų, kurios neblogai moka anglų kalbą įsidarbina tarnaite ar net administratore Amerikos ar Australijos viesbučiuose vasaros sezono metu.
Ko vertėtų bijoti dėl darbo kitoje šalyje?
Pagrindinė problema yra ta, kad paprastai būna labai sunku paimti ir išvažiuoti dirbti į užsienį be kieno nors pagalbos. Darbdavys kitoje planetos pusėje mažai tikėtina, kad rūpinsis jūsų kelione ar kad jums būtų kuo patogiau atvykus gyventi. Šiuo užsiima specialios agentūros, kai kurie užsiema ir emigracijos klausimais.
Pagrindinis pavojus dėl galimo darbo – pakliūti į nesąžiningo žmogaus įmonę. Jis gali apgauti jus dėl atlyginimo ar suteikti blogesnes gyvenimo sąlygas, nei kokios buvo žadėtos.
Viską dar labiau apsunkina jei jus įdarbina nelegaliai – tada jus tampate kaip partneris, o ne tik auka, kurią apgavo. O jeigu apie tai sužinotų teisėsauga, apie tai būtų sunku paaiškinti, ypač be kalbos žinių.
Kokia išeitis? Teisingai išsirinkti kompaniją, apie kurią esate girdėję, ar išsistudijave iki pačių menkiausių detalių, na ir atsliepimai jai draugai buvo susidurę su šia įmone.