Kaip Australijoje gauti darbą?

Šiame straipsnyje papasakosiu apie tai, koks būna įdarbinimo procesas Australijoje. Ši informacija bus naudinga visiems specialistams, nes gauti darbą šioje šalyje nėra taip lengva. Dažniausiai reikia praeiti ne vieną, o keletą interviu, pradedant nuo bendravimo telefonu iki susitikimo su darbdaviu.

Taigi, norint gauti darbą Australijoje reikia mokėti save pateikti. Pirma – darbą reikia ieškoti reikiamoje vietoje ir reikiamu laiku. Antra – turėti parašytą gerą CV. Trečia – reikia sudaryti teigiamą nuomonę apie save per pokalbį telefonu su darbdaviu. Ketvirta – reikia žinoti, kaip elgtis per darbo pokalbį. Penkta – žinoti, kaip elgtis turint ne vieną pasirinkimą.

Darbdavys būtinai pakvies jus į darbo pokalbį. Nuo tokio pasiūlymo negalima atsisakyti, tai neįkainojama patirtis. Pagal tradiciją, darbdavys gali užduoti ne tik su darbu susijusius klausimus, bet pavyzdžiui koks jūsų šeimos statusas, apie vaikus ir t.t Visa tai atrodys kaip draugiškas pokalbis, tačiau po tokio bendravimo darbdavys dar atidžiau apžiūrės jūsų CV , į kurį papildomai įrašys menkiausias detales apie jus. Kai kurie darbdaviai bendrauja tik telefonu, siekdami sutaupyti laiko. Per darbo pokalbį nesijaudinkite, o tiesiog būkite savimi, tai darbdavys įvertins. Įdarbinimo agentūrų atstovai dažniausiai puikus psichologai, kurie lengvai perskaito žmonių veido išraiškas ir gestus. Nepamirškite – jie veliau rekomenduoja, priimti į darbą ar ne. Jūs turite būti tinkamai apsirengę, o aprangos kodą išsiaiškinkite iš anksto. Tokie pokalbiai gali trukti dar ilgiau, nei su specialistais. Šis pokalbis aktualus ieškantiems pastovaus darbo. Tačiau jai su jumis dirbtų du žmonės, bijoti nereikia, užtikrinu, jie bus maksimaliai konkretūs ir teisingi.

Jeigu šį darbo pokalbį paruošė įdarbinimo atstovas, informaciją apie rezultatą galite gauti tą pačią dieną, žinoma, jeigu į šį darbą nepretenduoja daugiau kandidatų. Tokiu atveju dar turėsite pakovoti už vietą po saule. Pokalbis su viršininku – labai svarbus punktas, jeigu jis/ ji jus pasitiko ne vieną, tai reiškia, kad per pokalbį jis idėmiai tikrins jūsų žinias. Tokiu atveju, pokalbis taps gana sudėtingu, todėl susikoncentruokite ir būkite atidūs, kad jūsų atsakymai sutaptų su CV atsakymais, bet būkite pasiruošę atsakyti ir į netikėtus klausimus. Galbūt juos sudomins jūsų profesonalinės patirties pavyzdžiai, o apie tokius klausimus pagalvokite iš anksto – kaip į juos atsakyti. Jeigu darbo pokalbis ilgas, galima sakyti tai geras ženklas. Jeigu viršininkas jumis patenkintas, tai iš karto pamatysite, tačiau bet kuriuo atveju neklausinėkite ar jums duos darbo ar ne. Prisiminkite, tai galima pavadinti kaip žaidimu, kuriame reikia turėti kantrybės. Savo sprendimą jums perduos per darbdavį arba paskambins pats.

Darbo pokalbis su profesonalu yra labai sudėtingas. Paprastai, darbo pokalbyje būna keletą žmonių, taip pat galimas testų naudojimas. Tokių pokalbių gali būti ne vienas, todėl neišsigąskite, jums tiesiog reikia susikoncentruoti ir viskas pavyks. Beje, tokie pokalbiai dažnai vyksta ir per telefoną, tačiau neturėtumėte atsipalaiduoti ir galvoti, kad padedant prieš save reikiamą informaciją, galėsite lengvai gauti darbą. Užtikrinu, tai nepadės, nes jūsų atsakymą gali neišklausyti iki galo, o užduoti sekantį klausimą. Gi neprašysite žmogaus jūsų palaukti, kol rasite tinkamą užuominą jūsų atsakymui.

Taip pat egzistuoja grupiniai interviu. Čia jūs galite pademonstruoti savo aktoriaus talentą. Tai vienas iš finalinių pokalbių, kelių žingsnių nuo darbo pasiūlymo ir paprastai, jūsų kandidatūrą jau būna patvirtinta, todėl šypsokites, būkite mandagūs ir teisingi, taip pat neklausinėkite apie savo būsimą atlyginimą. Toliau pokalbis gali būti tik per telefoną, jį vykdo rangovas – toks pokalbis gali suteikti darbą daug mėnesių į priekį. Per pokalbį jums bus pasakyta, ką daryti ir per kiek laiko, taip pat mandagiai paklaus, ar jums tiks. Geriausia atsakyti, kad viskas bus padaryta ir su viskuo sutinkate. Per šį pokalbį paprastai pranešama jūsų atlyginimo suma ir čia jus galėsite užduoti klausimą, ar šie pinigai bus ‘‘švarūs‘‘ ar ‘‘purvini‘‘. Taip pat galėsite derėtis savo naudai - ar bus apmokamas kuras, apgyvendinimas. Po to, jums liks pasirašyti kontraktą ir jūs jau esate pasiruošę darbui.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.