Italija

Nors Italijoje ganėtinai aukštas nedarbo lygis, tačiau šioje šalyje yra daug gerai apmokamų darbo vietų. Italijoje labai trūksta kepėjų, konditerių, siuvėjų, kosmetologų, kirpėjų, barmenų, padavėjų ir pan. Šis darbas nereikalauja specialių kvalifikacinių įgūdžių (pakankama užbaigti atitinkamus kursus), taip pat nereikalauja aukšto anglų kalbos lygio, bet kartu ir leidžia gerai uždirbti. Ne mažiau paklausūs yra kvalifikuoti specialistai, mokantys gerai Italų kalbą. Tai – IT specialistai, inžinieriai, buhalteriai, pardavėjai specializuotose parduotuvėse, administratoriai.

Kur reikalingi užsieniečiai?

Šiaurės Italijos miestuose ( Milane, Turine, Romoje ). Labiausiai reikalingi inžinieriai, projektuotojai, programavimo, logistikos bei rinkodaros specialistai. Taip pat reikalingas medicinos personalas.

Kas reikalingas Italijoje?

Amžius 25-35 metai;

Profesinė patirtis – 3 metai;

Išsilavinimas atitinka norimą darbą;

Italų kalbos žinios.

Kaip Italijoje ieškotis darbo?

Darbą Italijoje rasti gali beveik kiekvienas užsienietis. Viskas priklauso nuo išsimokslinimo, atkaklumo bei noro. Reikia žinoti tai, kad jokie diplomai ( net iš ES) Italijoje negalioja.

Norint gauti gerai apmokamą darbą galima tik po kvalifikacijos patvirtinimo arba einant į Italijos universitetą.

Gavus diplomą, darbo galima ieškotis per specialias agentūras ir internetinius puslapius, tačiau geriausia jai Italijoje yra pažįstamų kreiptis pagalbos pas juos. Dauguma darbdavių teikia pirmenybę užsieniečiams pagal rekomendacijas, todėl neturint pažįstamų ieškotis darbo bus sunkiau. Bet kuriuo atveju, norint rasti gerai apmokamą darbą reikės paaukoti daug laiko ir pastangų.

Ką reikia žinoti apie darbą Italijoje?

Užsieniečiams be išsilavinimo laukia nekvalifikuotas ir sunkus darbas su neaukštu atlyginimu statybose, vaikų auklė, socialinis darbas (pagyvenusių žmonių slaugytojas), padavėjas ir pan. Tokį darbą susirasti nesunku. Darbdaviai teikia pirmenybę užsieniečiams imdami į tokį darbą, nes jie sutinka su minimaliu atlyginimu.

Ieškant Italijoje darbą, reikia atsižvelgti į šiuos niuansus:

Moterys užimančios tas pačias pozicijas kaip ir vyrai, gauna mažesnį atlyginimą;

Šiaurės Italijoje gyvenimo lygis geresnis, todėl ir atlyginimai yra didesni;

Populiariausios darbo sritys – finansai, turizmas, pardavimų rinkodara.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.